МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОНЦИТЕ СЕ ОДЛИЧНИ ВО ДЕЛ ОД СТАТИСТИЧКИТЕ КАТЕГОРИИ

Македонија е втора по асистенции:

 1. Шпанија  96
 2. Македонија 91
 3. Данска  89
 4. Шведска  88
 5. Словенија  84

Македонските голмани се први по одбранети удари од крилни позиции:

 1. Македонија  46 %
 2. Германија  42
 3. Австрија  38
 4. Хрватска  38
 5. Шпанија  38

Втори по одбранети удари од шест метри:

 1. Данска  38 %
 2. Македонија  37
 3. Катар  37
 4. Словенија  36
 5. Полска  33

Само победниците на групите имаат освоено повеќе бодови од Македонија во групната фаза: Хрватска (10), Шпанија (10), Германија (9) и Франција (9). Македонија има 8.

Само Шпанија и Хрватска имаат повеќе победи од Македонија во групната фаза, по пет. Ние имаме 4.

Кире Лазаров е водечки во комбинација (гол + асистенција)

 1. Кире Лазаров  (Македонија)  56
 2. Жарко Марковиќ  (Катар)  52
 3. Микел Хансен  (Данска)  51
 4. Драган Гајиќ  (Словенија)  44
 5. Сергеј Рутенка  (Белорусија)  43

И е трет стрелец на првенството:

 1. Драган Гајиќ  (Словенија)  43
 2. Жарко Марковиќ  (Катар)  41
 3. Кире Лазаров  (Македонија)  38
 4. Федерико Пизаро  (Аргентина)  34
 5. Роберт Вебер  (Австрија)  34

Манасков е седми по бројот на украдени топки (5).

Кире Лазаров е седми по бројот на асистенции (18), Филип Миркуловски е девети (17).

После Исланѓанецот Густавсон (168), кон Борко Ристовски се упатени најмногу удари (156) и тој е трет по бројот на одбрани:

 1. Петар Штохл  (Чешка)  53
 2. Бјоргвин Пал Густавсон  (Исланд)  53
 3. Борко Ристовски  (Македонија)  49
 4. Карим Хандави  (Египет)  48
 5. Гонзало Перез де Варгас  (Шпанија)  47

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


https://vulkan-vegas-spielen.com, https://mostbetuzonline.com, https://1win-azerbaijan2.com, https://mostbet-az-24.com, https://kingdom-con.com, https://1xbet-azerbaycanda.com, https://mostbet-az24.com, https://most-bet-top.com, https://mostbettopz.com, https://mostbetsportuz.com, https://mostbet-oynash24.com, https://vulkan-vegas-24.com, https://mostbetsitez.com, https://mostbetuztop.com, https://1xbetsitez.com, https://1xbet-azerbaycanda24.com, https://mostbet-qeydiyyat24.com, https://vulkanvegas-bonus.com, https://mostbet-ozbekistonda.com, https://pinup-bet-aze.com, https://1xbet-az24.com, https://1xbet-az-casino.com, https://1winaz777.com, https://1xbetaz777.com, https://1xbet-az-casino2.com, https://vulkanvegasde2.com, https://1win-azerbaijan24.com, https://pinup-bet-aze1.com, https://mostbet-royxatga-olish24.com, https://mostbet-azer.xyz, https://1xbetaz888.com, https://mostbet-azerbaijan2.com, https://vulkan-vegas-888.com, https://1xbetaz2.com, https://mostbet-azerbaycanda24.com, https://mostbetuzbekiston.com, https://1xbetcasinoz.com, https://vulkan-vegas-casino2.com, https://mostbet-azerbaycanda.com, https://vulkan-vegas-bonus.com, https://1win-qeydiyyat24.com, https://vulkan-vegas-kasino.com, https://1win-azerbaycanda24.com, https://pinup-azerbaycanda24.com, https://mostbet-uz-24.com, https://pinup-az24.com, https://vulkanvegaskasino.com, https://mostbet-az.xyz, https://pinup-qeydiyyat24.com, https://mostbet-kirish777.com, https://1xbetaz3.com, https://mostbetaz777.com, https://1win-az-777.com, https://pinup-azerbaijan2.com, https://vulkan-vegas-erfahrung.com, https://mostbet-uzbekistons.com, https://mostbetaz2.com, https://mostbet-azerbaycan-24.com, https://1xbetkz2.com, https://1win-az24.com, https://mostbetcasinoz.com, https://mostbet-azerbaijan.xyz, https://1winaz888.com, https://1x-bet-top.com, https://1xbet-azerbaijan2.com