Седум македонски фудбалски клубови под истрга за местење на натпревари

Пет клубови од првата македонска фудбалска лига и два второлигаши се под истрага за местење на натпревари. Полицијата денеска влезе во Фудбалската федерација каде се проверува документацијата и се прибираат … Read More

ФИФА го суспендираше претседателот на шпанската фудбалска федерација поради скандалот на СП

Првиот човек на Фудбалскиот сојуз на Шпанија, Луис Рубиалес, е суспендиран од сите активности поврзани со фудбалот, пренесуваат бројни светски медиуми. Рубиалес е критикуван поради своите потези откако женската фудбалска … Read More

Гого Славески стана светски шампион во бокс со голи раце

По Александар Волкановски, Македонија доби уште една гордост во боречките вештини, бидејќи рано утрово, Горјан Славески стана светски шампион во БКФЦ шампионатот во велтер категорија. Популарниот Гого покажа извонредна техника … Read More

Македонските фудбалери до 19 години славеа победа над Грузија

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години  забележа минимална победа со 1:0 над Грузија на вториот контролен натпревар одигран помеѓу овие две селекции. Контролниот меч беше одигран на тренинг центарот „Петар … Read More

ТРАНСФЕРОТ НА НЕЈМАР ВО АЛ-ХИЛАЛ ТЕЖИ 150 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО

Бразилскиот фудбалер Нејмар ќе добие шест пати поголема плата во Ал Хилал отколку во Пари Сен-Жермен. Претходно се дозна дека Бразилецот го комплетира трансферот во саудискиот клуб. Според „Sky Sports“, … Read More

Мбапе го одби милијардискиот договор од Ал Хилал

Голем број на спортски медиуми како и добро познатиот Фабрицио Романо потврдија дека младиот француски репрезентативец, Килија Мбапе го одби најголемиот договор во спортска историја. Покрај тоа што делегација од … Read More


https://vulkan-vegas-spielen.com, https://mostbetuzonline.com, https://1win-azerbaijan2.com, https://mostbet-az-24.com, https://kingdom-con.com, https://1xbet-azerbaycanda.com, https://mostbet-az24.com, https://most-bet-top.com, https://mostbettopz.com, https://mostbetsportuz.com, https://mostbet-oynash24.com, https://vulkan-vegas-24.com, https://mostbetsitez.com, https://mostbetuztop.com, https://1xbetsitez.com, https://1xbet-azerbaycanda24.com, https://mostbet-qeydiyyat24.com, https://vulkanvegas-bonus.com, https://mostbet-ozbekistonda.com, https://pinup-bet-aze.com, https://1xbet-az24.com, https://1xbet-az-casino.com, https://1winaz777.com, https://1xbetaz777.com, https://1xbet-az-casino2.com, https://vulkanvegasde2.com, https://1win-azerbaijan24.com, https://pinup-bet-aze1.com, https://mostbet-royxatga-olish24.com, https://mostbet-azer.xyz, https://1xbetaz888.com, https://mostbet-azerbaijan2.com, https://vulkan-vegas-888.com, https://1xbetaz2.com, https://mostbet-azerbaycanda24.com, https://mostbetuzbekiston.com, https://1xbetcasinoz.com, https://vulkan-vegas-casino2.com, https://mostbet-azerbaycanda.com, https://vulkan-vegas-bonus.com, https://1win-qeydiyyat24.com, https://vulkan-vegas-kasino.com, https://1win-azerbaycanda24.com, https://pinup-azerbaycanda24.com, https://mostbet-uz-24.com, https://pinup-az24.com, https://vulkanvegaskasino.com, https://mostbet-az.xyz, https://pinup-qeydiyyat24.com, https://mostbet-kirish777.com, https://1xbetaz3.com, https://mostbetaz777.com, https://1win-az-777.com, https://pinup-azerbaijan2.com, https://vulkan-vegas-erfahrung.com, https://mostbet-uzbekistons.com, https://mostbetaz2.com, https://mostbet-azerbaycan-24.com, https://1xbetkz2.com, https://1win-az24.com, https://mostbetcasinoz.com, https://mostbet-azerbaijan.xyz, https://1winaz888.com, https://1x-bet-top.com, https://1xbet-azerbaijan2.com