(ФОТО) Пецаков: Охрид периодов е културен центар каде ќе продефилираат познати светски имиња

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар каде ќе продефилираат познати светски … Read More

Кафе Ресторан Пиер 82 – Место каде што секој момент станува посебен.

Кафе Ресторан Пиер 82 – Место каде што секој момент станува посебен. Со големо задоволство го најавуваме дека неодамна се отвори охридскиот нов кафе ресторан Пиер 82, лоциран на Кеј … Read More

Донев: За седум години СДСМ издвоиле смешни 120.000 ден, Владата на ВМРО ДПМНЕ ќе продолжи со изградбата на Свети Климентовиот универзитет

Денеска заедно со министерот за култура и туризам Зоран Љутков бевме во посета на Плаошник во чиј склоп е Свети Климентовиот универзитет чија негрижа во изминатите 7 години е фрапантна. … Read More

АМБАСАДОРОТ НА СЛОВЕНИЈА ПРЕСКEР ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД

Амбасадорот на  Р. Словенија Н. Е. Грегор Прескер  во придружба на Почесниот  словенечки конзул  со седиште во Охрид, Шенол Ислам беше во прва официјална   посета на Општина Охрид. На работната … Read More


https://vulkan-vegas-spielen.com, https://mostbetuzonline.com, https://1win-azerbaijan2.com, https://mostbet-az-24.com, https://kingdom-con.com, https://1xbet-azerbaycanda.com, https://mostbet-az24.com, https://most-bet-top.com, https://mostbettopz.com, https://mostbetsportuz.com, https://mostbet-oynash24.com, https://vulkan-vegas-24.com, https://mostbetsitez.com, https://mostbetuztop.com, https://1xbetsitez.com, https://1xbet-azerbaycanda24.com, https://mostbet-qeydiyyat24.com, https://vulkanvegas-bonus.com, https://mostbet-ozbekistonda.com, https://pinup-bet-aze.com, https://1xbet-az24.com, https://1xbet-az-casino.com, https://1winaz777.com, https://1xbetaz777.com, https://1xbet-az-casino2.com, https://vulkanvegasde2.com, https://1win-azerbaijan24.com, https://pinup-bet-aze1.com, https://mostbet-royxatga-olish24.com, https://mostbet-azer.xyz, https://1xbetaz888.com, https://mostbet-azerbaijan2.com, https://vulkan-vegas-888.com, https://1xbetaz2.com, https://mostbet-azerbaycanda24.com, https://mostbetuzbekiston.com, https://1xbetcasinoz.com, https://vulkan-vegas-casino2.com, https://mostbet-azerbaycanda.com, https://vulkan-vegas-bonus.com, https://1win-qeydiyyat24.com, https://vulkan-vegas-kasino.com, https://1win-azerbaycanda24.com, https://pinup-azerbaycanda24.com, https://mostbet-uz-24.com, https://pinup-az24.com, https://vulkanvegaskasino.com, https://mostbet-az.xyz, https://pinup-qeydiyyat24.com, https://mostbet-kirish777.com, https://1xbetaz3.com, https://mostbetaz777.com, https://1win-az-777.com, https://pinup-azerbaijan2.com, https://vulkan-vegas-erfahrung.com, https://mostbet-uzbekistons.com, https://mostbetaz2.com, https://mostbet-azerbaycan-24.com, https://1xbetkz2.com, https://1win-az24.com, https://mostbetcasinoz.com, https://mostbet-azerbaijan.xyz, https://1winaz888.com, https://1x-bet-top.com, https://1xbet-azerbaijan2.com