kanabis marihuana droga

Пронајдена мархуана во шатор кај тројца охриѓани во авто камп Љубаништа

На 24.08.2023 околу 17.00 часот во авто камп Љубаништа, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Охрид извршиле преглед на  лица на (21), .(21) и .(30),години  сите од Охрид, како и во шаторот во кој престојуваат, при што во близина на шаторот била пронајдена и одземена марихуана.
По цеолсно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.