ТЕАТАРСКАТА ПРЕТСТАВА „РАЗГАЛЕНИОТ ПРИНЦ“ ПРЕД НАЈМАЛАТА ПУБЛИКА ВО ОХРИД

Во рамките на проектот – „Културата расте со децата“, утревечер со почеток во 20:00 часот на бината кај ТЦ Амам ќе се одржи театарската претстава за деца „РАЗГАЛЕНИОТ ПРИНЦ“. Претставата … Read More

Струмичанецот каснат од пајакот „црна вдовица“ закрепнува – бидете крајно претпазливи!

Пациентот кој вчера беше каснат од пајакот „црна вдовица“ не е во животна опасност. Неговата здравствена состојба е подобрена, но за целосно излекување потребно е да биде хоспитализиран и наредните … Read More

КОНКУРС ЗА НАЈДОБАР РАСКАЗ

По повод традиционалната културна манифестација „Вечер на Живко Чинго“, Општина Охрид го распишува годинешниот:   КОНКУРС ЗА НАЈДОБАР РАСКАЗ   Услови за учество на Конкурсот: Право на учество на Конкурсот … Read More

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПЕЦАКОВ ОСТВАРИ СРЕДБА СО МАКЕДОНСКАТА ПРЕТСТАВНИЧКА НА ЛЕТНИТЕ ОЛИМПИСКИ ИГРИ АНАСТАСИЈА МОЈСОВСКА

Градоначалникот Кирил Пецаков денеска оствари средба со охриѓанката Анастасија Мојсовска, која ќе ја претставува Македонија на Летните Олимписки игри во Париз 2024, во категоријата спортско стрелаштво. Градоначалникот изрази големо задоволство … Read More

ЈАВЕН ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИОНИРАЊЕ НА ОПШТИНСКИ ЛИНИСКИ ПРЕВОЗ НА ПАТНИЦИ НА ПОДРАЧЈЕТО НА ОПШТИНА ОХРИД И ЛИНИСКИ ПРЕВОЗ НА ПАТНИЦИ КОЈ ЗАЕДНИЧКИ ГО ОРГАНИЗИРААТ ОПШТИНИТЕ ОХРИД И ДЕБРЦА

Согласно Програмата за работа на Советот на  општина Охрид за 2024 година (А0)(„Службен гласник на општина Охрид“ бр.14 од 28.12.2023 година  со број  08-18774/28 од 27.12.2023 година, Програмата Ј6  Одржување … Read More

Заврши фестивалот “Денови на балканската култура”

Синоќа на летната сцена “Долни Сарај” во Охрид, се одржа седмото по ред издание на фолклорниот фестивал “Денови на Балканската култура”. Овој фестивал се одржа во рамки на проектот „Препознавање … Read More


https://vulkan-vegas-spielen.com, https://mostbetuzonline.com, https://1win-azerbaijan2.com, https://mostbet-az-24.com, https://kingdom-con.com, https://1xbet-azerbaycanda.com, https://mostbet-az24.com, https://most-bet-top.com, https://mostbettopz.com, https://mostbetsportuz.com, https://mostbet-oynash24.com, https://vulkan-vegas-24.com, https://mostbetsitez.com, https://mostbetuztop.com, https://1xbetsitez.com, https://1xbet-azerbaycanda24.com, https://mostbet-qeydiyyat24.com, https://vulkanvegas-bonus.com, https://mostbet-ozbekistonda.com, https://pinup-bet-aze.com, https://1xbet-az24.com, https://1xbet-az-casino.com, https://1winaz777.com, https://1xbetaz777.com, https://1xbet-az-casino2.com, https://vulkanvegasde2.com, https://1win-azerbaijan24.com, https://pinup-bet-aze1.com, https://mostbet-royxatga-olish24.com, https://mostbet-azer.xyz, https://1xbetaz888.com, https://mostbet-azerbaijan2.com, https://vulkan-vegas-888.com, https://1xbetaz2.com, https://mostbet-azerbaycanda24.com, https://mostbetuzbekiston.com, https://1xbetcasinoz.com, https://vulkan-vegas-casino2.com, https://mostbet-azerbaycanda.com, https://vulkan-vegas-bonus.com, https://1win-qeydiyyat24.com, https://vulkan-vegas-kasino.com, https://1win-azerbaycanda24.com, https://pinup-azerbaycanda24.com, https://mostbet-uz-24.com, https://pinup-az24.com, https://vulkanvegaskasino.com, https://mostbet-az.xyz, https://pinup-qeydiyyat24.com, https://mostbet-kirish777.com, https://1xbetaz3.com, https://mostbetaz777.com, https://1win-az-777.com, https://pinup-azerbaijan2.com, https://vulkan-vegas-erfahrung.com, https://mostbet-uzbekistons.com, https://mostbetaz2.com, https://mostbet-azerbaycan-24.com, https://1xbetkz2.com, https://1win-az24.com, https://mostbetcasinoz.com, https://mostbet-azerbaijan.xyz, https://1winaz888.com, https://1x-bet-top.com, https://1xbet-azerbaijan2.com