Демократи поднесоа две тужби до Управниот суд за изборниот процес

Политичката партија ДЕМОКРАТИ денеска поднесе две тужби до Управниот суд во врска со изборниот процес.

Денес се гласа на 3.480 избирачки места ширум државава, во Охрид на 89

Според заклучениот Избирачки список, право на глас имаат 1.814.263 граѓани граѓани. Од нив, во изводите на Избирачкиот список се запишани еден милион 729 илјади и 189 лица. Во посебните избирачки … Read More

Бачев: Да си ја вратиме државата назад и да ја направиме убаво место за живеење

Пред нас се уште едни избори на 15 јули. Триесет години се менуваат на власт СДС и ДПМНЕ а на земјата не и оди добро. Повторно ги слушаме истите лаги … Read More

Зоран Заев: ДУИ не вредат пет пари на пазарот на гласови

🇲🇰 🇦🇱 ДУИ не вредат пет пари на пазарот на гласови. Тоа е мојот став денес, беше мој став и тогаш, во времето кога е снимен разговорот објавен денеска. Имаа … Read More

(ВИДЕО) Кекеновски: Онака како што и замина Груевски ќе биде и вратен, а украдените пари ќе бидат поделени на граѓаните

Се плашиме дека по изборите, ќе ни се преслика здравствената ситуацијата од Србија, порача од општина Ѓорче Петров носителот на листа во ИЕ 2 од коалицијата „Никогаш северна, само Македонија“, … Read More

Програмата на “Единствена Македонија” претставена во Кавадарци

Денеска караванотт на “Единствена Македонија” и коалицијата “Никогаш северна, само Македонија” е во Росоман, Кавадарци и Неготино. Од она што го видовме денеска со граѓаните од овој регион , можам … Read More