Македонија -Тунис 33:25

Македонската Ракометна репрезентација со победа над Тунис (33:25) го започна Светско ракометно првенство. Македонија до победата го предводеше Кире Лазаров кој постигна 10 голови и Борко Ристовски (13 одбрани)
Во втората рунда Македонија ќе се сретне со селекцијата на Иран, која претрпе пораз во првиот меч од Босна и Херцеговина.
Следниот натпревар Македониската Ракометна репрезентација го игра утре Сабота со почеток во 17 : 00 часот .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *