Рускиот голман и публиката без зборови по голот на Лазаров (ВИДЕО)

 

Нашата Репрезентација загуби од Русија со 30-28 во разигрувањето за пласман од 13 до 16 место во Президент Купот на Мундијалот во Германија и Данска.

Најефикасен на овој натпревар во нашата репрезентација беше капитенот Кире Лазаров кој постигна 9 погодоци .

Во финишот, тој постигна мајсториски погодок од седум метри, откако го лобуваше рускиот голман Олег Грамс.

По овој потег, Лазаров и голманот си пружија рака.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *