ЗА СРЕЌА – Спасовски , Шекеринска и Проди не паднаа на неисчистените улици

Синоќа низ Охрид се шеташе италијанскиот дипломат Романо Проди во друштво на Живка Ангелковска и за срека познатиот Проди не се лизна и не падна на замрзнатите и неисчистени улици низ градот.

 

49948450_551377491939055_730992692065992704_n

Денеска Министерот  за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерката за одбрана на Република Македонија Радмила Шекеринска цапаа низ неисчистените улици и за среќа никој од овие високи гости не се лизна и не падна .

sneg oliver 1 sneg oliver 2

Градската управа и ЈП Охридски Комуналец целосно потфрлија и веке 10 дена градот го оставија затрупан во снег.

ЈП Охридски Комуналец ангажира неколку приватни фирми да го чистат снегот за што градот ке плати високи фактури ( кои веројатно директорот ке ги крие од јавноста ) а благодарност до ним искажал на последната седница од советот затоа што го чистеле снегот а тоа ке се плати со народни пари .

Неофицијално дознаваме дека Директорот  незадоволен од вработените од комуналец најавува дека од понеделник ке дели откази .

Во меѓувреме опозицијата спие и сеуште нема побарано оставка или разрешување на Директорот на ЈП Охридски Комуналец.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *