Бакрачески ќе презентира научни истражувања во Загреб и Тел Авив

Кардиолошкиот завод од Охрид продолжува со активностите на полето на размена на знаења и искуства на меѓународен план преку посета на едукативни семинари, но и преку пренесување на искуствата и истражувањата реализирани во оваа болница.
Најпознатиот охридски кардиолог Др Никола Бакрачески продолжува со успешни научни презентации  на интернационалните настани од областа на интервентната кардиологија.
Првиот настан каде ќе ги презентира своите научни трудови е 12-от Конгрес на Хрватскито здружение по Кардиологија со меѓународно учество што се одржува под покровителство на Европското здружение по Кардиологија.

На овој настан учествуваат и познатите охридски кардиолози Др Марија Зимбова и Др Слаџана Тупаре од Заводот за Кардиоваскуларни Заболувања Охрид, Др Виктор Топаловски од ПЗУ Медикор и Др Ѓоко Константиноски од општата болница Охрид” Оваа година истиот се одржува од 29 Ноември до 2 Декември во Загреб, каде Бакрачески ќе има две презентации.
Вториот настан е  високо реномираниот симпозиум од областа на интервентната кардиологија  “Inivation in Cardiovascular Intervention – 2018”  што секоја година се одржува во Тел Авив Израел од 02-04 Декември, со учество на најголемите светски имиња од областа на интервентната кардиологија, каде ќе ја презентира својата лекција “ Bilateral radial approach for CTO recanalisation”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


https://vulkan-vegas-spielen.com, https://mostbetuzonline.com, https://1win-azerbaijan2.com, https://mostbet-az-24.com, https://kingdom-con.com, https://1xbet-azerbaycanda.com, https://mostbet-az24.com, https://most-bet-top.com, https://mostbettopz.com, https://mostbetsportuz.com, https://mostbet-oynash24.com, https://vulkan-vegas-24.com, https://mostbetsitez.com, https://mostbetuztop.com, https://1xbetsitez.com, https://1xbet-azerbaycanda24.com, https://mostbet-qeydiyyat24.com, https://vulkanvegas-bonus.com, https://mostbet-ozbekistonda.com, https://pinup-bet-aze.com, https://1xbet-az24.com, https://1xbet-az-casino.com, https://1winaz777.com, https://1xbetaz777.com, https://1xbet-az-casino2.com, https://vulkanvegasde2.com, https://1win-azerbaijan24.com, https://pinup-bet-aze1.com, https://mostbet-royxatga-olish24.com, https://mostbet-azer.xyz, https://1xbetaz888.com, https://mostbet-azerbaijan2.com, https://vulkan-vegas-888.com, https://1xbetaz2.com, https://mostbet-azerbaycanda24.com, https://mostbetuzbekiston.com, https://1xbetcasinoz.com, https://vulkan-vegas-casino2.com, https://mostbet-azerbaycanda.com, https://vulkan-vegas-bonus.com, https://1win-qeydiyyat24.com, https://vulkan-vegas-kasino.com, https://1win-azerbaycanda24.com, https://pinup-azerbaycanda24.com, https://mostbet-uz-24.com, https://pinup-az24.com, https://vulkanvegaskasino.com, https://mostbet-az.xyz, https://pinup-qeydiyyat24.com, https://mostbet-kirish777.com, https://1xbetaz3.com, https://mostbetaz777.com, https://1win-az-777.com, https://pinup-azerbaijan2.com, https://vulkan-vegas-erfahrung.com, https://mostbet-uzbekistons.com, https://mostbetaz2.com, https://mostbet-azerbaycan-24.com, https://1xbetkz2.com, https://1win-az24.com, https://mostbetcasinoz.com, https://mostbet-azerbaijan.xyz, https://1winaz888.com, https://1x-bet-top.com, https://1xbet-azerbaijan2.com