РЕАКЦИЈА НИКОЈ НЕМА ПРАВО ДА МАНИПУЛИРА СО ПОТПИСИ НА ЕГИПКАНИТЕ-СТОП НА ДИСКРИМИНАЦИЈАТА И ДЕГРАДАЦИЈАТА НА ЕГИПКАНИТЕ

Деновиве, имаме сознанија(сеуште непотврдени), дека органиозирани групи како и поединци ги посетувале припадни9ците на етничката заедница на Египканите и на истите ги убедувале да го дадат својот потпис или да потпишат пристапници за одредени политички субјекти, а за возврат , на истите ке им се подобри животот и сличнио ветувања. Вакви ,,авантуристички,, дејствувања имаше и во минатото, од одредени центри на мок, а се со цел да се изврши ,,тивка асимилација на Египканите,, но за срека тоа не се случи. Тогаш, успеавме да ги спречиме, ке успееме и сега. Египканите имаат свои преставници, кои ги застапуваат и бранат интересите на овцој етникум,имаат легитимно избран Советник, кој ги застапува интересите на Египканите во Совет на Општина Охрид, имаат НВО-Организации кои се исто така активни, и ако се утврдат вакви неморални и некорекни дејанија, ке постапиме соодветно, согласно законските прописи.Нема да дозволиме да се ДИСКРЕДИТИРА И ДИСКРИМИНИРА ЕГИПКАНЕЦОТ во Р.Македонија, како нејзин лојален граганин. Имаме , утврдени приоритети, а тоа се интегрирачките процеси и соодветната и адекватна застапеност во институциите на системот, како и обединување околу стратешките интереси со крајна цел-да имаме пратеник-Египканец како и етаблирање во извршната власт, а се во интерес на граганите Египкани во Р.Македонија, истакна Демир Далип.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


https://vulkan-vegas-spielen.com, https://mostbetuzonline.com, https://1win-azerbaijan2.com, https://mostbet-az-24.com, https://kingdom-con.com, https://1xbet-azerbaycanda.com, https://mostbet-az24.com, https://most-bet-top.com, https://mostbettopz.com, https://mostbetsportuz.com, https://mostbet-oynash24.com, https://vulkan-vegas-24.com, https://mostbetsitez.com, https://mostbetuztop.com, https://1xbetsitez.com, https://1xbet-azerbaycanda24.com, https://mostbet-qeydiyyat24.com, https://vulkanvegas-bonus.com, https://mostbet-ozbekistonda.com, https://pinup-bet-aze.com, https://1xbet-az24.com, https://1xbet-az-casino.com, https://1winaz777.com, https://1xbetaz777.com, https://1xbet-az-casino2.com, https://vulkanvegasde2.com, https://1win-azerbaijan24.com, https://pinup-bet-aze1.com, https://mostbet-royxatga-olish24.com, https://mostbet-azer.xyz, https://1xbetaz888.com, https://mostbet-azerbaijan2.com, https://vulkan-vegas-888.com, https://1xbetaz2.com, https://mostbet-azerbaycanda24.com, https://mostbetuzbekiston.com, https://1xbetcasinoz.com, https://vulkan-vegas-casino2.com, https://mostbet-azerbaycanda.com, https://vulkan-vegas-bonus.com, https://1win-qeydiyyat24.com, https://vulkan-vegas-kasino.com, https://1win-azerbaycanda24.com, https://pinup-azerbaycanda24.com, https://mostbet-uz-24.com, https://pinup-az24.com, https://vulkanvegaskasino.com, https://mostbet-az.xyz, https://pinup-qeydiyyat24.com, https://mostbet-kirish777.com, https://1xbetaz3.com, https://mostbetaz777.com, https://1win-az-777.com, https://pinup-azerbaijan2.com, https://vulkan-vegas-erfahrung.com, https://mostbet-uzbekistons.com, https://mostbetaz2.com, https://mostbet-azerbaycan-24.com, https://1xbetkz2.com, https://1win-az24.com, https://mostbetcasinoz.com, https://mostbet-azerbaijan.xyz, https://1winaz888.com, https://1x-bet-top.com, https://1xbet-azerbaijan2.com