Фото: Градоначалникот Никола Бакрачески со големиот пехар на ЕХФ

FB_IMG_1496620631395

Да, да, да баш онака како што посакавме рано утрото, така и завршува овој историски ден. Охрид трчаТ успеа, а Вардар стана европски шампион. Сеуште се слави по улиците на Келн, а и по улиците и плоштадите низ Македонија. Го сакам овој ден и заради прекрасните објави и фотографии на ФБ полни радост, среќа и возбуда. ( напиша Бакрачески на својот фб профил )

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *