Бајрамски Турнир во Мал Фудбал Охрид 2016

По повод празникот Курбан Бајрам, здружението на Египќаните Пирамида Зем од Охрид традиционално организира турнир во мал фудбал , Општина Охрид и градоначалникот Никола Бакрачески како и секоја година го поддржува овој настан . Турнирот се одигра во СРЦ Билјанини Извори Охрид .

Екипата на Авто Пералната Лабино беа најдобри , додека зад нив се пласираа екипите на Фламенго , Пирамида ,Аква блу …
Најдобар стрелец на турнирот беше Осман Мифтар со постигнати 7 погодоци ,
Најдобар голман Адријан Мифтар .
Следува Фото Галерија :

 

14284850_1139776309430981_1626174230_o 14285378_1139767419431870_659582557_o 14303910_966879673437930_588738238_o 14315434_966879870104577_230107944_o 14315655_1139773592764586_1920419255_o 14315693_1139774056097873_651968171_o 14315867_966879763437921_938794480_o 14315908_966879790104585_129028999_o 14316026_966879953437902_1116577355_o 14329172_966879863437911_585304155_o 14329249_1139774899431122_1022630275_o 14273313_966879893437908_1560351694_o

zabora_o14329365_966879730104591_1891560817_o 14339192_1139772379431374_979248302_o

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *