Најзабавните смс пораки за Нова Година !

Интересни пораки со кои можете да ја честитата Новата 2016-та година.

– Тоа што не сме еден покрај друг во овој момент тоа не значи дека во мислите не сум со тебе. Броиме заедно: 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 – СРЕЌНА НОВА ГОДИНА!

– Ако оваа година ви се случила некоја од овие работи: те оставила жената/мажот, децата не те почитуваат, зема кредит, ти дадоа отказ, колата ти ја украдоа и слично, немој да очајуваш. Новата година ти дава уште една шанса. Се најдобро во новата 2016.

– Точно на полноќ погледни во небото. Замисли желба. Ќе ти се исполни само ако имаш верба, љубов и надеж. Среќна Нова Година.

– Зад старата година затвори ја вратата, а во новата да ти е редовна платата. Колега/колешке се најубаво во 2016!

– Се лошо остави зад себе. Во Новата година влези со нови мисли. Само најчистите и најупорните заслужуваат нов почеток.

– Знам дека знаеш што ти посакувам! СРЕЌНА НОВА ГОДИНА!

– Среееееееќна Ноооооваааа Годинааааааа! П.С. Извини испив повеќе, па се ми се гледа дупло…

– Замисли дека си Дедо Мраз. Колку желби ти можеш да исполниш во новогодишната ноќ? Али бидејќи не си исполни денес барем една и помини си супер!

– Во оваа ноќ прости им на сите кои те повредиле. Од утре тоа немој да им го дозволиш. Ти посакувам само среќни моменти во новата година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


https://vulkan-vegas-spielen.com, https://mostbetuzonline.com, https://1win-azerbaijan2.com, https://mostbet-az-24.com, https://kingdom-con.com, https://1xbet-azerbaycanda.com, https://mostbet-az24.com, https://most-bet-top.com, https://mostbettopz.com, https://mostbetsportuz.com, https://mostbet-oynash24.com, https://vulkan-vegas-24.com, https://mostbetsitez.com, https://mostbetuztop.com, https://1xbetsitez.com, https://1xbet-azerbaycanda24.com, https://mostbet-qeydiyyat24.com, https://vulkanvegas-bonus.com, https://mostbet-ozbekistonda.com, https://pinup-bet-aze.com, https://1xbet-az24.com, https://1xbet-az-casino.com, https://1winaz777.com, https://1xbetaz777.com, https://1xbet-az-casino2.com, https://vulkanvegasde2.com, https://1win-azerbaijan24.com, https://pinup-bet-aze1.com, https://mostbet-royxatga-olish24.com, https://mostbet-azer.xyz, https://1xbetaz888.com, https://mostbet-azerbaijan2.com, https://vulkan-vegas-888.com, https://1xbetaz2.com, https://mostbet-azerbaycanda24.com, https://mostbetuzbekiston.com, https://1xbetcasinoz.com, https://vulkan-vegas-casino2.com, https://mostbet-azerbaycanda.com, https://vulkan-vegas-bonus.com, https://1win-qeydiyyat24.com, https://vulkan-vegas-kasino.com, https://1win-azerbaycanda24.com, https://pinup-azerbaycanda24.com, https://mostbet-uz-24.com, https://pinup-az24.com, https://vulkanvegaskasino.com, https://mostbet-az.xyz, https://pinup-qeydiyyat24.com, https://mostbet-kirish777.com, https://1xbetaz3.com, https://mostbetaz777.com, https://1win-az-777.com, https://pinup-azerbaijan2.com, https://vulkan-vegas-erfahrung.com, https://mostbet-uzbekistons.com, https://mostbetaz2.com, https://mostbet-azerbaycan-24.com, https://1xbetkz2.com, https://1win-az24.com, https://mostbetcasinoz.com, https://mostbet-azerbaijan.xyz, https://1winaz888.com, https://1x-bet-top.com, https://1xbet-azerbaijan2.com