Воска и Сатеска во финалето од Општинската лига

Денеска на полуфиналниот натпревар екипата на Воска со 2-1 го совлада Рудар и обезбеди финале со екипата на Сатеска .
Стрелци на головите беа
Никодиноски 85та
Наумоски 14та минута
Климент Танаскоски 34та минута ‘ пенал.
Финалето од Општинската фудбалска лига ке се игра недела со почеток од 17 часот , во стадионот Билјанини Извори .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *