Денеска и утре со умерени температури, од среда температурите ќе бидат во постепен порас

Времето денеска до крајот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 18, а максималната ќе достигне од 26 до 33 степени, информира УХМР.

Во Охрид ќе биде сончево со мала до умерена облачност, Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правецпопладне има услови за слаб дожд.

Минималната температура ќе се спушти до 12, а максималната ќе достигне 27 степени.

Според најавеното, од утре следува период на стабилно и посвежо време со пониски утрински температури, а дневните од среда ќе бидат во постепен пораст.

Утре ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.