21-годишен охриѓанец се шетал со метален пендрек

Според извештајот на СВР – Охрид:

На 04.08.2023 во 04.00 часот на булеварот „Туристичка“ во Охрид, полициски службеници приведоа 21 годишно лице  од Охрид. При извршен преглед, полициските службеници, кај него бил пронајден и одземен метален пендрек. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.