Од полноќ Поевтинува Дизелот и Бензинот

Новата цената на ЕУРОСУПЕР БС – 95 ќе биде 77,00 денари, ЕУРОСУПЕР БС – 98 ќе се продава за 79,50, ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) за 66,50, а Екстра лесното 1 (ЕЛ-1) за 65,50 денари за литар.

За 0,465 денари поевтинува и Мазутот М-1 НС и еден килограм ќе чини 39,155 денари.