kanabis marihuana droga

Кај 43 годишен охриѓанец полицијата пронашла марихуана

На 24.01.2023 година, во СВР Охрид приведен е 43 годишен жител од Охрид. При контрола извршена на улицата ,Караорман“ во Охрид, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа марихуана. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР Охрид

Фото : архива