Петок од 17 часот кај охридскиот Скејт парк – „Алтернативно лето Охрид“

Со поддршка на општина Охрид а во организација на Центарот за интегриран развој (ЦИРО)  во петок со почеток во 17 часот кај  охридскиот Скејт парк  ќе се одржи голем урбан настан , „Алтернативно лето Охрид“( АЛО- Охрид).

Главните компоненти на настанот се млади, музика и спорт а целта  е збогатување на охридскиот културен живот.

Уникатноста на случувањето е што преку  многубројни активности се настојува да  се промовира урбаната култура со што ќе се  придонесе кон поголема афирмација на локални артисти од алтернативната сцена.

Настанот ќе започне со скејт и БМХ натпревар,skate yam. Во 21 часот ќе настапат: познатиот српски бенд  „Zvezde grajma“, „Puka band brooka“, охридскиот бенд  „Bad contact“, „Rootboy selecta“,  „The author“, „Комунална хигиена“ и многу други познати миузички имиња.
Настанот којшто е предвиден да трае до 1 часот по полноќ  ќе биде збогатен со улични артисти, жонглери, илузионисти, стенд-ап комичари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


https://vulkan-vegas-spielen.com, https://mostbetuzonline.com, https://1win-azerbaijan2.com, https://mostbet-az-24.com, https://kingdom-con.com, https://1xbet-azerbaycanda.com, https://mostbet-az24.com, https://most-bet-top.com, https://mostbettopz.com, https://mostbetsportuz.com, https://mostbet-oynash24.com, https://vulkan-vegas-24.com, https://mostbetsitez.com, https://mostbetuztop.com, https://1xbetsitez.com, https://1xbet-azerbaycanda24.com, https://mostbet-qeydiyyat24.com, https://vulkanvegas-bonus.com, https://mostbet-ozbekistonda.com, https://pinup-bet-aze.com, https://1xbet-az24.com, https://1xbet-az-casino.com, https://1winaz777.com, https://1xbetaz777.com, https://1xbet-az-casino2.com, https://vulkanvegasde2.com, https://1win-azerbaijan24.com, https://pinup-bet-aze1.com, https://mostbet-royxatga-olish24.com, https://mostbet-azer.xyz, https://1xbetaz888.com, https://mostbet-azerbaijan2.com, https://vulkan-vegas-888.com, https://1xbetaz2.com, https://mostbet-azerbaycanda24.com, https://mostbetuzbekiston.com, https://1xbetcasinoz.com, https://vulkan-vegas-casino2.com, https://mostbet-azerbaycanda.com, https://vulkan-vegas-bonus.com, https://1win-qeydiyyat24.com, https://vulkan-vegas-kasino.com, https://1win-azerbaycanda24.com, https://pinup-azerbaycanda24.com, https://mostbet-uz-24.com, https://pinup-az24.com, https://vulkanvegaskasino.com, https://mostbet-az.xyz, https://pinup-qeydiyyat24.com, https://mostbet-kirish777.com, https://1xbetaz3.com, https://mostbetaz777.com, https://1win-az-777.com, https://pinup-azerbaijan2.com, https://vulkan-vegas-erfahrung.com, https://mostbet-uzbekistons.com, https://mostbetaz2.com, https://mostbet-azerbaycan-24.com, https://1xbetkz2.com, https://1win-az24.com, https://mostbetcasinoz.com, https://mostbet-azerbaijan.xyz, https://1winaz888.com, https://1x-bet-top.com, https://1xbet-azerbaijan2.com