(ЕХФ) ги одреди термините за осминафиналните натпревари од Лигата на шампионите.

Вардар во осминафиналето за противник го има Веспрем, првиот натпревар ќе се игра на 31. март со почеток од 18:45 часот во Скопје. Реваншот е закажан за 6. април во 18:45 во Унгарија.

Победникот од овој натпревар во четвртфиналето ќе игра со Алборг кој е актуелен европски шампион. 

Вардар од утре ги пушта во продажба приоритетните влезници, односно билет ќе можат да купат сопствениците на сезонски карти. Продажбата за останатите ќе почне од 25. март.